• Головна > Блог > Наулі - шлях до довголіття
 • Наулі – шлях до довголіття

  Блог

  Протягом усіх йога-турів ми вивчаємо і практикуємо техніку Наулі

  Наулі (хвиля животом) – одна із важливих технік шаткарм – йогівського очищення організму. Це найінтенсивніший спосіб масажу органів черевної порожнини, для покращення їх тонусу , роботи та омолодження. Наулі стимулює процеси травлення (посилює Агни), укріпляє і тонізує м’язи живота ,заряджає енергією , утворює тепло в тілі, покращує всмоктування і засвоєння поживних речовин, посилює перистальтику кишечника, бориться з проблемами шлунково-кишкового тракту.
  Приступати до даної техніки рекомендується після освоєння Уддіяни бандхи і потребує достатнього часу і роботи над собою. Не лякайтеся, що з першого чи десятого разу зовсім не буде зрозуміло як це працює. Уже за місяць-два щоденна практика дасть свої результати. Головне правильно поставити собі ціль і йти до неї, знаючи що в результаті ви отримаєте здоровий організм.
  Основні протипоказання – проблеми з серцево-судинною системою, загострення захворювань шлунково-кишкового тракту, грижа пупка, гіпертонія, вагітність, дні менструації, повний шлунок.
  Техніка виконання – прийміть положення стоячи, ноги нарізно. Опустивши спину під кутом 45 ,руками впираємося в стегна над колінними суглобами. Після вдиху, здійснити повний глибокий видих ротом. На затримці дихання виконати Джаландхара бандху (горловий замок), прижавши підборіддя до яремної ямки і Уддіяну бандху розслабивши живіт, втягнути його всередину підтягнути вверх під нижні ребра.
  Продовжуючи кумбхаку, виштовхуємо прямий м’яз живота, тримаючи в тонусі косі – це перший крок на шляху до Наулі –випячування центрального джгута (Мадхьяма наулі).
  Після цього приступаємо до освоєння переміщення джгута. Для цього потрібно зафіксувати Мадхьяма наулі і перенести вагу корпуса на ліву руку, не нахиляючись вліво. Завдяки цьому центральний джгут переміститься вліво – Вама наулі . Те саме відпрацьовуємо з протилежної сторони – Дакшина наулі. Поступово, вдосконалюючи процес виокремлення і зміщення прямого м’яза живота вліво і вправо, переходьте до динамічного з’єднання по годинниковій стрілці і навпаки, що зветься Наулі.